KPP Krotoszyn

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 2. GRZYBIARZE - APEL O ROZWAGĘ

  Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 3. ROAD SAFETY DAYS – EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH

  Koniec wakacji, powrót do pracy i szkoły wiąże się z ponownym wzmożonym ruchem pojazdów na polskich drogach. Każdy bez wyjątku chce podróżować bezpiecznie, niestety często przez nieodpowiedzialne zachowania innych na drodze jest to niemożliwe. Dziennie na europejskich drogach dochodzi do około 70 wypadków śmiertelnych.

 4. OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK W SKLEPACH I KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ

  Policjanci w całej Wielkopolsce od środy ponownie sprawdzają, jak mieszkańcy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w komunikacji publicznej. Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju. Policjanci będą także kontaktować się z administratorami obiektów handlowych oraz przedstawicielami firm transportowych. Będą przypominać o konieczności zachowania dystansu społecznego i innych zasad bezpieczeństwa.

 5. OGÓLNOPOLSKI POLICYJNY DZIEŃ ODBLASKÓW

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 6. Oszustwo metodą na "amerykańskiego żołnierza". Kobieta straciła ponad 200 tys. zł.

  Policjanci coraz częściej spotykają się z nowymi typami oszustw. Sprawcy wykorzystują różne techniki manipulacji w social mediach, aby wyłudzić od swoich ofiar pieniądze. Tym razem kobieta z powiatu krotoszyńskiego stała się ofiarą oszustwa na tzw. amerykańskiego żołnierza i straciła ogromną sumę pieniędzy.

 7. 100. Rocznica Powołania Policji Państwowej w Krotoszynie

  18 lipca 2019 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie funkcjonariusze krotoszyńskiej Policji obchodzili wyjątkową 100. Rocznicę Powołania Policji Państwowej.

 8. OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTAMI POWOŁUJĄCYMI SIĘ NA NADZÓR KNF W ZAKRESIE TRANSAKCJI WYMIANY KRYPTOWALUT

  Do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) napływają sygnały dotyczące działalności osób powołujących się na nadzór Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie proponowanych przez nie transakcji wymiany kryptowalut. Rozmówcy w trakcie rozmowy telefonicznej są nakłaniani do sprzedaży lub kupna kryptowalut. Jednocześnie informuje się ich, że podczas transakcji spełnione mają zostać „wymagania KNF dotyczące nagrywania procesu transakcji”, co ma polegać m.in. na udostępnieniu pulpitu komputera. Dzwoniący informują również, że w operacji wymiany będzie uczestniczył pracownik UKNF w celu monitorowania przebiegu transakcji.

 9. OBCHODY I PODZIĘKOWANIA Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI 2020 r.

  23 lipca 2020 r. na dziedzińcu krotoszyńskiej jednostki miała miejsce uroczystość z okazji Święta Policji. W tym szczególnym dniu Komendant Powiatowy Policji w Krotoszynie insp. Mariusz Jaśniak wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Przyznane zostały również medale za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów oraz wielkopolskiej Policji. Ze względu na pandemię koronawirusa obchody święta odbyły się bez udziału zaproszonych gości.

 10. Kryminalni zatrzymali włamywaczkę

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego krotoszyńskiej komendy zatrzymali 57-letnią mieszkankę powiatu pleszewskiego. Kobieta odpowie za włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież biżuterii oraz drogich zegarków. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo zatrzymanej grozi kara do 10 lat więzienia.