Nasi Dzielnicowi zespołowo trzeci w garnizonie

Data publikacji 02.10.2017

Nasi dzielnicowi zajęli 3 miejsce zespołowo w wojewódzkich eliminacji X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2017". Indywidualnie dzielnicowi z Krotoszyna zajęli szóste i dziewiąte miejsce na ponad 60 uczestników zawodów.

Tegoroczny wielkopolski finału konkursu "Dzielnicowy Roku" przypadł na niespełna miesiąc przed finałem ogólnopolskich zawodów w Szkole Policji w Katowicach. Trzy dni, 27-29 września br. dzielnicowi z całego garnizonu wielkopolskiego rywalizowali, by wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować Wielkopolskę.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który objął zawody swym honorowym patronatem, zwrócił uwagę na szczególną rolę dzielnicowego w utrzymywaniu ładu i porządku publicznego jako policjanta pełniącego służbę najbliżej lokalnych społeczności.

W pierwszym dniu funkcjonariusze rywalizowali na strzelnicy i pokazywali swoje umiejętności strzeleckie. Liczyło się najlepsze „oko”. Po tej konkurencji policjanci z Krotoszyna byli w połowie stawki. Następnego dnia trzeba było się wykazać umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy i tu nasi funkcjonariusze pokazali że są najlepsi i zdobyli najwięcej punktów. Tego samego dnia, trzeba było się wykazać umiejętnościami rozmowy z petentem podczas zainicjowanej scenki. W ostatnim dniu policjanci rozwiązywali test z wiedzy obejmujący całe spektrum pracy dzielnicowego.

Zwycięzcą zawodów został dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Na drugim miejscu uplasował się funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Wyróżnieni policjanci zajmujący pierwsze i drugie miejsce w turnieju, poza nagrodami zyskali również przywilej reprezentowania całego garnizonu wielkopolskiego w zbliżającym się ogólnopolskim finale zawodów dzielnicowych.

Nasi policjanci – dzielnicowi zajęli czołowe miejsca w pierwszej 10.

Sierżant sztabowy Jan Kolanowski zajął 6 lokatę na 62 uczestników zawodów.

Natomiast sierżant sztabowy Daniel Rybka z Krotoszyńskiej Komendy zajął 9 miejsce.

Drużynowo nasi dzielnicowi zajęli 3 miejsce.