Zatrzymany po latach - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Zatrzymany po latach

Data publikacji 25.01.2018

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Sulmierzycach przy ul. Nowej. W/w był poszukiwany przez Policję. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostał się do wnętrza świątyni skąd zabrał mikrofon, pieniądze ze skarbonek oraz aparat fotograficzny. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 11 stycznia br. na przejściu granicznym w Kołbaskowie zatrzymano 29 – letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez Policję. Miało to związek z kradzieżą z włamaniem do którego doszło w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sulmierzycach w dniu 4 kwietnia 2015 roku. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie po całym zdarzeniu prowadzili szereg czynności mających na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Gdy zebrali wszelkie materiały wszczęto poszukiwania za mężczyzną podejrzewanym o dokonanie tego włamania.

29-latek na przejściu granicznym w Kołbaskowie wpadł w ręce Policji i został przetransportowany do KPP w Krotoszynie w celu wyjaśnienia sprawy. Mężczyzna miał jednak również związek z inną sprawą.

Działając pod osłoną nocy z 18/19 lutego 2015 działając wspólnie i w porozumieniu z dwoma innymi mężczyznami w Smoszewie włamali się do hali, po czym dokonali kradzieży 3 szlifierek kątowych, zestawu kluczy nasadowych, płaskich i oczkowych, których łączna wartość to 3000 zł. Mienia niestety nie odzyskano. Mężczyźni 33 i 20 letni (w momencie popełnionego czynu miał 17 lat) to mieszkańcy woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i oszustwa, za co teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autro: BK