Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany

Data publikacji 15.03.2018

W ciągu kilkudziesięciu godzin policjanci ze Zdun zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione auto. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie został powiadomiony 12 marca2018 roku o kradzieży samochodu. Pojazd zaparkowany był przy jednej z posesji w Sulmierzycach. Skierowani na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że skradzione mienie to Volkswagen Crafter. Właściciel pojazdu, kiedy zorientował się, że nie ma auta, natychmiast powiadomił organy ścigania.

Mundurowi z Posterunku Policji w Zdunach dotarli do świadków zdarzenia i zebrali informacje. Ustalając fakty, policjanci po nitce do kłębka dotarli do sprawcy kradzieży. Okazał się nim 21 letni mieszkaniec powiatu milickiego. Jeszcze tego samego dnia udało się odzyskać utracone mienie, a sprawca został doprowadzony do KPP w Krotoszynie. Tu przedstawiono muzarzut kradzieży samochodu. Skradzione auto które uległo awarii pozostawił w jednej z miejscowości powiatu milickiego.

Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.