Targi Edukacyjne z udziałem Policji - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Targi Edukacyjne z udziałem Policji

Data publikacji 15.03.2018

Policjanci krotoszyńskiej komendy wzięli udział w Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krotoszynie. Targi zorganizowane były szczególnie dla uczniów szkół gimnazjalnych. Zaproszono do udziału w imprezie również służby mundurowe.

14 marca 2018 r. nasi policjanci gościli na Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Hali Widowiskowo - Sportowej w Krotoszynie. Młodzież spotkała się z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawili swoją ofertę edukacyjną. Poza przedstawieniem szerokiej oferty każdej ze szkół, odbyła się również część oficjalna, Uczestników Targów powitali – starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz wicestarosta Paweł Radojewski. Wszyscy zachęcali do skorzystania z oferty szkół z terenu powiatu.

Targi edukacyjne umilił występ grup wokalnych i tanecznych działających przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J Marcińca w Koźminie Wlkp. oraz zespołu SMILE z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja.

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 740 gimnazjalistów z 15 placówek.W targach wzięli udział także nasi policjanci. Zainteresowani mogli dowiedzieć się czym jest służba w Policji i jakie zagrożenia są z tym związane. Policjanci odpowiadali na pytania zadawane przez osoby zainteresowane zawodem Policjanta.

Ponadto w targach udział wzięli przedstawiciele firm powiatu krotoszyńskiego, a także spoza naszego powiatu.