Odpowie za kradzież biżuterii - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Odpowie za kradzież biżuterii

Data publikacji 30.05.2018

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł i sprzedał drogocenne przedmioty. Łupem sprawcy była biżuteria o łącznej wartości ok. 1700 zł. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

W dniu 24 maja 2018 r. do Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zgłosiła się kobieta. Stwierdziła, że w trakcie jej nieobecności kiedy była na wakacjach z jej domu zniknęła droga biżuteria. Była to pamiątka z I komunii świętej córki. Pokrzywdzona wyceniła biżuterie na około 1700 zł. Policjanci po przyjęciu zgłoszenia natychmiast zaczęli ustalać sprawcę.
Po zebraniu informacji i jej analizie funkcjonariusze wytypowali sprawcę. Był to dobry trop, który potwierdził się już przy składaniu zawiadomienia. Po zaledwie kilku dniach   zatrzymano mężczyznę. Okazał się nim 37 letni brat zgłaszającej z Krotoszyna. Jak się okazało sprawca sprzedał skradzione przedmioty do jubilera podając się za ich właściciela.

Przedstawiono mu dwa zarzuty: kradzieży i wprowadzenia w błąd  jubilera co do bycia właścicielem biżuterii. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów twierdząc, że wydał wszystko na jedzenie. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.