Kolejny nielegalny punkt gier hazardowych zlikwidowany - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Kolejny nielegalny punkt gier hazardowych zlikwidowany

Data publikacji 30.05.2018

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez krotoszyńskich policjantów i funkcjonariuszy urzędu celnego z Kalisza. Funkcjonariusze zabezpieczyli 3 automaty do gier. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Kaliszu zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier hazardowych. W dniu 29 maja 2018 rokuw godzinach popołudniowych  funkcjonariusze weszli do lokalu mieszczącego się w Krotoszynie. Tam ujawnili 3 automaty do gier hazardowych. W lokalu zastali osobę prawdopodobnie zajmującą się obsługą „salonu gry”. Obecnie funkcjonariusze służby celno-skarbowej wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Po nowelizacji Ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.