2 tydzień lipca 2018 r. - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

2 tydzień lipca 2018 r.

Data publikacji 13.07.2018

Zdarzenia drogowe

W dniu 7 lipca 2018 roku o godz. 6.01 w Krotoszynie na ul. Zdunowskiej doszło do zdarzenia drogowego. MieszkankaZdun kierując pojazdem marki Renault nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego uderzyła w pojazd marki Peugeot. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię ukarano mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W dniu 8 lipca 2018 roku o godz. 20.45 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Krotoszyna kierując pojazdem marki Volkswagen Golfnieprawidłowo wykonywał manewr wyprzedzania powodując zderzenie z jadącym w tym samym kierunku pojazdem marki Mercedes. Sprawca był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy.

W dniu 9 lipca 2018 roku o godz. 10.30 w Krotoszynie na ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Krotoszyna kierując pojazdem marki Renault nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania uderzając w samochód marki Ford. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 10 lipca 2018 roku o godz. 10:30 w Koźminie Wielkopolskim na ul. Wiatracznej doszło do zdarzenia drogowego. MieszkankaKoźmina Wlkp. kierując pojazdem marki Opel Vectra nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego uderzyła w tył samochodu marki Seata. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 11 lipca 2018 roku o godz. 16:30 w Krotoszynie na ul. Ostrowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Kobylina kierując pojazdem marki Volkswagen Passat nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego uderzył w tył samochodu marki Toyota. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 220 zł.

W dniu 12 lipca 2018 roku o godz. 6.50 w miejscowości Górka doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkankagminy Kobylin kierując pojazdem marki Citroen nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego uderzyła w pojazd marki Toyota. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię ukarano mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W dniu 12 lipca 2018 roku o godz. 14.15 w Koźminie Wielkopolskim na ul. Stary Rynek doszło do zdarzenia drogowego. 18 letni mieszkaniec gminy Koźmin Wlkp. kierując pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, wjechał na chodnik, uderzył w mur budynku a następnie potrącił stojącego na chodniku mężczyznę. 60 letni mieszkaniec Koźmina Wlkp. Doznał obrażeń ciała i lotniczym pogotowiem ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy, teraz odpowie za swój czyn przed Sądem w Krotoszynie.

W dniu 12 lipca 2018 roku o godz. 14.30 w Krotoszynie na ul. Piastowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Zdun kierując pojazdem marki Citroen nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w bok samochodu marki Audi. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia kontynuując jazdę po chodniku. Ustalono kierującego.Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcyzatrzymano prawo jazdy a za swój czyn odpowie przed Sądem w Krotoszynie

Nietrzeźwy kierujący

W dniu 8 lipca 2018 roku o godz. 20.45 w Krotoszynie mieszkaniec Krotoszyna kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano prawo jazdy.

Kradzieże

W dniu 7 lipca 2018 roku o godzinie 17:55 w jednym ze sklepów w Krotoszynie mieszkaniec powiatu gostyńskiego ukradł artykuły chemiczne i alkohol o łącznej wartości 57,98zł. Towar odzyskany wrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyznę ukarano mandatem karnym kredytowym w wysokości 500 zł.

W dniu 9 lipca 2018 roku o godzinie 7:40 w jednym ze sklepów w Krotoszynie osoba bez stałego miejsca zamieszkania ukradł alkohol o wartości 49,99zł. Towar odzyskany wrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyznędoprowadzono do KPP w Krotoszynie w celu wykonania czynności do wykroczenia.

W dniu 10 lipca 2018 roku o godzinie 19:25 w jednym ze sklepów w Krotoszynie mieszkaniec Krotoszyna ukradł alkohol o wartości 49,99zł. Towar odzyskany wrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyznęukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Ogłoszenie

W dniu 9 lipca 2018 roku policjanci Komisariatu Policji w Koźminie Wielkopolskim zabezpieczyli telefon komórkowy marki Huaweipozostawiony na placu zabaw przy ul. Boreckiej w Koźminie Wlkp.

W dniu 12 lipca 2018 roku policjanci Komisariatu Policji w Koźminie Wielkopolskim zabezpieczyli kluczyki do samochodu marki Ford z materiałowym brelokiem na którym widnieje napis FORD zagubione przy sklepie Paterek na ul. Klasztornej w Koźminie Wlkp.

Właściciel telefonujak i kluczyka od samochodu proszony o jego odbiór

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą i udostępnienie tej informacji, a właścicieliznalezionych rzeczy prosimy do odbioru swojej własności w Komisariacie Policji w Koźminie Wlkp., ul. Strzelecka