5. tydzień listopada - Zdarzenia - KPP Krotoszyn

5. tydzień listopada

Zdarzenia drogowe

W dniu 27 listopada 2017 roku o godz. 12.50 w Koźminie Wlkp. na ul. Jana Pawła II kierujący pojazdem Renault Scenic nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem Peugeot 206. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

W dniu 28 listopada 2017 roku o godz. 7.50 w Krotoszynie na ul. Kołłątaja kierująca pojazdem marki Mercedes nie dostosowała prędkości do warunków i nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdem Volkswagen. Siłą uderzenia pojazd ten wpadł na poruszający się za nim samochód marki Citroen. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

W dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 5.20 w Kobylinie na ul. Kolejowej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem Land Rover mieszkaniec Kobylina nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył Fiata Punto, który siłą uderzenia dachował. Pasażer Fiata został hospitalizowany, jednak nie odniósł poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 350 zł.

W dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 6.45 w Chachalni na ul. Zdunowskiej kierujący pojazdem marki Fiat Ducato, mieszkaniec Koła nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Ford Fiesta podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Następnie pojazd ten uderzył w samochód Renault Laguna, który ustępował pierwszeństwa przejazdu pojazdom znajdującym się na drodze z pierwszeństwem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

W dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 13.50 w Krotoszynie na ul. Osadniczej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkanka Krotoszyna podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście w wyniku czego doszło do zderzenia. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem wysokości 220 zł.

W dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 15.30 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej mieszkanka Krotoszyna kierując samochodem marki Renault Captur nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Peugeot 208 doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem wysokości 350 zł.

W dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 16.05 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej mieszkaniec Oleśnicy kierując pojazdem VW Polo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem uprzywilejowanym VW Crafter doprowadzając do zderzenia bocznego pojazdów. Uczestnicy byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym ukarano go mandatem karnym w wysokości 220 zł.  

W dniu 30 listopada 2017 roku o godz. 17.20 w Starym Kobylinie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości (0,49 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) mieszkaniec Kobylina z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem Fiat Punto. Kierująca Fiatem zostałą przetransportowana do szpitala. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Nietrzeźwy kierujący

W dniu 28 listopada 2017 roku o godz. 5.35 w Starej Obrze mieszkaniec gm. Koźmin Wlkp. kierował samochodem osobowym Ford Escort będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KP Koźmin Wlkp.

Kradzieże

W dniu 28 listopada 2017 roku o godzinie 11.30 mieszkanka Krotoszyna dokonała kradzieży art. alkoholowych o wartości 17,95 zł działając na szkodę marketu. Towar odzyskany wrócił do dalszej sprzedaży. Sprawcę ukarano mandatem karnym 200 zł.

W dniu 29 listopada 2017 roku o godzinie 13.05  mieszkaniec Koźmina Wlkp. dokonał kradzieży art. drogeryjnych o wartości 209,99 zł. Towar wrócił do dalszej sprzedaży. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

Przestępstwo drogowe

W dniu 29 listopada 2017 roku o godz. 9.50 w miejscowości Budy zatrzymano do kontroli mieszkańca powiatu gostyńskiego, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi poruszał się na drodze publicznej samochodem marki Seat Ibiza. Za popełniony czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.