2. tydzień grudnia - Zdarzenia - KPP Krotoszyn

2. tydzień grudnia

Zdarzenia drogowe

W dniu 10 grudnia 2017 roku o godz. 21.25 w Krotoszynie na ul. Floriańskiej kierujący samochodem marki BMW  mieszkaniec gm. Krotoszyn nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem wpadł w poślizg, kończąc swoją podróż na latarni ulicznej. Kierujący był trzeźwy. Ukarano go mandatem wysokości 220 zł.

W dniu 11 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w Zdunach na ul. Krotoszyńskiej mieszkaniec pow. milickiego kierując pojazdem Ford Galaxy nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewrów na parkingu doprowadzając do zderzenia bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem Ford Focus. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.  

W dniu 11 grudnia 2017 roku o godz. 17.15 w Chwaliszewie na ul. Południowej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki VW LT mieszkaniec gm. Odolanów oraz mieszkaniec Koła kierując samochodem Renault Master nie zachowali ostrożności podczas wykonywania manewru mijania, czym doprowadzili do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia uznali współwinę, za co kierujących ukarano mandatami w wysokości 220 zł.

W dniu 11 grudnia 2017 roku o godz. 19.45 w Nowej Obrze mieszkanka Jarocina kierując samochodem marki Toyota Yaris nieprawidłowo wykonała manewr mijania z ciągnikiem siodłowym marki Renault w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawę skierowano do Sądu.

W dniu 12 grudnia 2017 roku o godz. 11.10 w Kuklinowie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki VW Golf mieszkanka Kobylina wykonując manewr skrętu w lewo, nie upewniła się, że jest już wyprzedzana, czym doprowadziła do zderzenia z pojazdem Peugeot 3008. Kierujące były trzeźwe. Pasażerkę nieprawidłowo wyprzedzającego pojazdu przetransportowano do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 12 grudnia 2017 roku o godz. 12.20 w Krotoszynie na ul. Pukackiego kierujący samochodem marki Mercedes mieszkaniec Krotoszyna, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego doprowadzając do zderzenia z pojazdem Fiat Panda. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem wysokości 350 zł.

W dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 8.25 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej mieszkanka Krotoszyna kierując pojazdem Renault nie zachowała ostrożności podczas wychodzenia z pojazdu, co spowodowało iż przejeżdżający obok samochód Mercedes Sprinter uderzył w otwarte drzwi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 50 zł.

W dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 11.30 w Krotoszynie na ul. Magazynowej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Krotoszyna kierując samochodem Daewoo Tico nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, jak również nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego w wyniku czego najechał na tył samochodu Hyundai. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem wysokości 250 zł.

W dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 14.25 w Wyganowie kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą mieszkaniec Świebodzic nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co spowodowało, że stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

W dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 14.30 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca Fiatem Qubo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Seat Leon w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobietę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 15 grudnia  2017 roku o godz. 16.50 kierujący pojazdem marki Mercedes Sprinter w Rozdrażewie na ul. Koźmińskiej mieszkaniec Pobiedzisk nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Sprawca zdarzenia był trzeźwy. Nie odniósł obrażeń ciała. Ukarano go mandatem w wysokości 50 zł.

W dniu 16 grudnia 2017 roku o godz. 11.50 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej mieszkanka Koźmina Wlkp. kierując samochodem marki Nissan Juke nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego doprowadzając do zderzenia z pojazdem VW Golf. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem wysokości 250 zł.

W dniu 17 grudnia 2017 roku o godz. 18.20 w Koźminie Wlkp. na ul. Jana Pawłą II mieszkanka gm. Koźmin Wlkp. kierując samochodem marki Renault Clio nie dostosowała się do znaku STOP, a tym samym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem Audi A4. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pasażerki z pojazdu Renault oraz kierująca zostały przetransportoweane do szpitala. Sprawczyni zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Nietrzeźwy kierujący

W dniu 11 grudnia 2017 roku o godz. 15.05 w Krotoszynie na ul. Staszica mieszkaniec Krotoszyna kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Prawo jazdy

W dniu 10 grudnia br. ok godz. 19.15 Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu kontrolowali prędkość kierujących w Biadkach na ul. Krotoszyńskiej. Gdy zauważyli jak z dużą prędkością zbliża się w ich kierunku pojazd Renault Laguna dokonali pomiaru prędkości. Okazało się, że mieszkaniec Krotoszyna poruszał się z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem 400 zł i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Kradzieże

W dniu 11 grudnia 2017 roku o godzinie 8.10 mieszkaniec Krotoszyna dokonał kradzieży art. alkoholowych o wartości 2,69 zł działając na szkodę marketu. Towar odzyskany wrócił do dalszej sprzedaży. Z uwagi na wielokrotność czynu popełnianego przez tego samego sprawcę, sprawę skierowano do Sądu.

W dniu 12 grudnia 2017 roku o godzinie 17.55 mieszkaniec Krotoszyna dokonano kradzieży art. alkoholowych o łącznej wartości 27,54 zł. Po około godzinie wrócił i ponownie podjął próbę kradzieży alkoholu tym razem o wartości 5,98. W obu przypadkach towar odzyskano i wrócił do dalszej sprzedaży. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 17 grudnia 2017 roku o godzinie 11.20 mieszkaniec Krotoszyna dokonał kradzieży art. RTV o wartości 254,97 zł działając na szkodę marketu. Mienie odzyskano. Nieuszkodzony towar wrócił do dalszej sprzedaży. Sprawę skierowano do Sądu.