2 tydzien stycznia 2018 - Zdarzenia - KPP Krotoszyn

2 tydzien stycznia 2018

Data publikacji 12.01.2018

Zdarzenia drogowe

W dniu 8 stycznia 2018 roku o godz. 6.40 w Koźminie Wlkp. na ul. Floriańskiejmieszkaniec Koźmina kierując pojazdem VW Polo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Audi A3.Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w kwocie 250 zł.

W dniu 8 stycznia 2018 roku o godz. 10.30 w Krotoszynie na ul.Mickiewicza doszło do zdarzenia drogowego. MieszkaniecZdun wyjeżdżając z ul. Floriańskiejnie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą rowerzystką.Kobietę przetransportowano do szpitala, jednak po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

W dniu 8 stycznia 2018 roku o godz. 10.30 w Krotoszynie na ul. Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem Peugeot 206 mieszkaniecKrotoszynawyjeżdżając z ul. Popiełuszki nie zachował ostrożności wykonując manewr skrętu w prawo, a następnie potrącił pieszą znajdującą się na przejściu dla pieszych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 8 stycznia 2018 roku o godz. 14.50 w Krotoszynie na ul. Piastowskiej kierująca pojazdem Ford Fiesta mieszkaniec gm. Koźmin Wlkp. Nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechał na tył samochodu Peugeot 407. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mężczyznęukarano mandatem w wysokości 300 zł.

W dniu 8 stycznia 2018 roku o godz. 15.25 wmiejscowości Stara Obra kierujący pojazdamimarki Ford Transit mieszkaniec pow. Jarocińskiego i kierujący pojazdem Iveco mieszkaniec gm. Koźmin Wlkp. Nie zachowali ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania czym doprowadzili do zderzenia bocznego pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecni na miejscu funkcjonariusze uznali współwinę. Mężczyzn ukarano mandatami w wysokości 250 zł.

W dniu 8 stycznia 2018 roku o godz. 19.55 w Zdunach na ul. Sulmierzyckiejdoszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Citroen Jumper nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Lexus doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

W dniu 10 stycznia 2018 roku o godz. 11.30 w Staniewie doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca pojazdem marki Renault Scenic nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem Daf doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

Przestępstwo drogowe

W dniu 10 stycznia 2018 roku o godzinie 9.25 w Zdunach na ul. Kolejowej mieszkaniec tejże miejscowości kierował samochodem osobowym VW Passat wbrew sądowemu zakazowi. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.Postępowanie prowadzi PP Zduny.

 

Kradzież

W dniu 8 stycznia2018 roku o godzinie 13.40 pracownik krotoszyńskiego marketu powiadomił o ujęciu sprawcy kradzieży artykułów alkoholowych o wartości 74,99 zł. Towar nieuszkodzony wrócił do dalszej sprzedaży. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, a sprawę skierowano do Sądu.