4 tydzień marca 2018 r. - Zdarzenia - KPP Krotoszyn

4 tydzień marca 2018 r.

Zdarzenia drogowe

W dniu 19 marca 2018 roku o godz. 7.45 w Krotoszynie na skrzyżowaniu ul. Benickiej z ul. Masłowskiego kierujący pojazdem Renault Scenic mieszkaniec gm. Krotoszyn nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem Kia Rio. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

W dniu 19 marca 2018 roku o godz. 10.15 w Krotoszynie na ul. Ogrodowskiego kierująca pojazdem Peugeot 308 mieszkanka Zdun, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem Opel Astra. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 20 marca 2018 roku o godz. 15.45 w Krotoszynie na ul. Rynek doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec gm. Rozdrażew kierując samochodem marki Hyundai nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i uderzył w pojazd BMW. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 20 marca 2018 roku o godz. 21.35 w Krotoszynie na ul. Sienkiewicza doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący ciągnikiem siodłowym marki Man nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadziło zderzenia z pojazdem Fiat Panda. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 21 marca 2018 roku o godz. 14.30 w Zdunach na ul. Podgórnej kierująca pojazdem marki Volvo mieszkanka Zdun nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru cofania czym uderzyła w słup telekomunikacyjny. W wyniku siły uderzenia słup ten przechylił się, a następnie pociągnął za sobą kolejny, który uszkodził zaparkowane pojazdy. Sprawczyni zdarzenia była trzeźwa. Ukarano ją mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 21 marca 2018 roku o godz. 18.40 w Konarzewie na ul. Baszkowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Zdun kierując pojazdem Ford Fiesta nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia z pojazdem Opel Calibra. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 250 zł.

W dniu 22 marca 2018 roku o godz. 9.20 w Krotoszynie na ul. Koźmińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec powiatu kościańskiego kierując pojazdem Peugeot Boxer nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego, w wyniku czego najechał na tył Porsche Panamera. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 300 zł.

W dniu 24 marca 2018 roku o godz. 11.10 w miejscowości Czarny Sad mieszkaniec Krotoszyna kierując pojazdem Skoda Octavia nieprawidłowo wykonał manewr wyprzedzania czym doprowadził do zderzenia z pojazdem marki BMW jadącym w tym samym kierunku, który następnie zjechał do przydrożnego rowu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawę skierowano do Sądu.

W dniu 24 marca 2018 roku o godz. 11.10 w Krotoszynie na ul. Kobylińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Krotoszyna kierując samochodem Citroen Xsara nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerzystce. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

Nietrzeźwi kierujący

W dniu 20 marca 2018 roku o godz. 12.35 w Zdunach na ul. 1 Maja mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego kierował samochodem osobowym marki Opel Omega będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 20 marca 2018 roku o godz. 15.40 w Rozdrażewie na ul. Krotoszyńskiej mieszkaniec gm. Rozdrażew kierował samochodem osobowym marki VW Golf będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 23 marca 2018 roku o godz. 15.45 w Kobylinie na ul. 3 Maja mieszkaniec naszego powiatu kierował samochodem osobowym marki Seat Ibiza będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Przestępstwo  drogowe

W dniu 21 marca 2018 roku o godzinie 19.15 w Starej Obrze mieszkaniec gm. Koźmin Wlkp. kierował samochodem osobowym pomimo będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący nie dostosował się do orzeczonego przez Sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za powyższy czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Kradzieże

W dniu 19 marca 2018 roku o godz. 14.15 pracownik krotoszyńskiego marketu powiadomił o ujęciu sprawcy kradzieży artykułów alkoholowych o wartości 9,96 zł. Towar nieuszkodzony wrócił do dalszej sprzedaży. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 50 zł. względu na wielokrotność czynu popełnianego przez tego samego sprawcę, sprawa trafiła do Sądu.

W dniu 24 marca 2018 roku o godz. 11.40 pracownik krotoszyńskiego marketu, powiadomił o ujęciu sprawcy kradzieży artykułów spożywczych o wartości 17,48 zł. Towar nieuszkodzony wrócił do dalszej sprzedaży. Sprawę skierowano do Sądu.

Zatrzymane prawo jazdy

W dniu 27 października 2016 r. o godzinie 16.00 policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z krotoszyńskiej komendy pełniący służbę i nadzór nad ruchem w miejscowości Raszewy, zauważyli nadjeżdżający w ich kierunku, z bardzo dużą prędkością, samochód osobowy marki Renault. Po dokonaniu pomiaru prędkości urządzenie wskazało 102 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd, którym kierował mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Za naruszenie przepisów policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, oraz ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 500 zł.