TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W najbliższy poniedziałek (19 lutego 2018 r.) rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 19 do 25 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Włączają się w nią sądy, prokuratury, Policja, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe.

Krotoszyńscy policjanci włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku organizowany jest w dniach od 19 do 25 lutego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja ta realizowana jest we współpracy z sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji oraz organizacjami pozarządowymi.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych między innymi przez policjantów, prokuratorów, prawników, kuratorów oraz pracowników socjalnych.

W akcję wzorem lat ubiegłych włączyli się również krotoszyńscy policjanci. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz z Rewiru Dzielnicowych, będą udzielać informacji w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie przy ulicy Zdunowskiej 38a w dniach od 19 do 25 lutego 2018 roku  w godzinach od 6:00 do 20:00.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do KPP w Krotoszyn, będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.

https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,10431,akcja-pomocy-prawnej-dla-osob-pokrzywdzonych.html