"NURD" drugi dzień działań - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

"NURD" drugi dzień działań

29 czerwca br. na drogach powiatu krotoszyńskiego odbył się drugi dzień działań o kryptonimie „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Działania pod kryptonimem „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” mają na celu  ukształtowanie właściwych postaw wśród  tych najbardziej zagrożonych użytkowników dróg jakimi są piesi i rowerzyści . Z uwagi na poprawę bezpieczeństwa w tym dniu funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane wobec pieszych.
W trakcie działań policjanci stwierdzili ogółem 52 przypadki naruszeń prawa, w tym  :

ujawniono 6 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami , w tym 3 wykroczenia w związku  na nieprawidłowym zachowaniem kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, oraz 3 za przekraczanie prękości jazdy w obrębie przejścia dla pieszych,

14 kierujących rowerami którzy popełnili wykroczenia  w tym 2 z nich za  przejeżdżanie  rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych, a 9 zajazdę rowerem wzdłuż po chodniku.

9 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, a 4 popełniło inne wykroczenia

Funkcjonariusze  nałożyli 44 mandaty karne, z czego 6 na kierujących pojazdami silnikowymi, 12 na kierujących rowerami oraz 11 na pieszych. Zastosowali  również 8 pouczeń.