DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - PODSUMOWANIE - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - PODSUMOWANIE

Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ” przeprowadzonych w dniach 14- 16 lipca 2017 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W dniach 14 - 16 lipca br.  policjanci Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie skontrolowali 135  pojazdów silnikowych w tym aż 89 ukarali za przekroczenie prędkości.

Na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja "PRĘDKOŚĆ". Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.