Akcje i działania

„Jedź na medal” - akcja w ramach działań profilaktycznych NURD

„Prawidłowo jechałeś, uśmiechniętą buźkę dostałeś” takie słowa w dniu 14 listopada mówiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie uczestnikom ruchu, którzy nie popełniali wykroczeń. Odbywało się to w trakcie akcji prewencyjnej „Jedź na medal”, którą krotoszyńscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie przeprowadzili działania profilaktyczne mające na celu przypomnienie o przestrzeganiu przepisów drogowych.

We wtorek 14 listopada, policjanci z Krotoszyna przeprowadzili kolejną akcję prewencyjną pn. „Jedź na medal”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, dzielnie wspomagały funkcjonariuszy w czasie „służby”. Wręczali kierowcom własnoręcznie wykonane medale.  Kierowcy, którzy poruszali się po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali medal z uśmiechniętą „buźką”, natomiast popełniający wykroczenia ze smutną „buźką”. Dzieci recytowały także wierszyki stosownie do poprawności jazdy.

Akcja ta miała przypominać wszystkim poruszającym się po drogach o przestrzeganiu przepisów i zachowaniu wszelkiej ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu. W szczególności chodziło o uwrażliwienie kierujących na jazdę w pobliżu szkół, czyli „zdjęcie nogi z gazu”, przepuszczanie dzieci oczekujących na przejściu dla pieszych. Akcja odbyła się również w ramach działań profilaktycznych Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego.