Działania wspólne z funkcjonariuszami KWP w Poznaniu - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

Działania wspólne z funkcjonariuszami KWP w Poznaniu

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili na drogach powiatu krotoszyńskiego wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne. Efekt działań to ponad 520 kontroli stanu trzeźwości i 65 nałożonych mandatów karnych na kierujących.

28 lutego 2018 r. w godzinach 07:00 - 15:00 funkcjonariusze krotoszyńskiej drogówki wsparci siłami policjantów z Wydziału RuchuDrogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-profilaktyczne. Działania te ukierunkowane były na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących wykazujących agresywne zachowania na drogach oraz kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a także eliminowanie z ruchu pojazdów , których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu na drogach.

Funkcjonariusze przeprowadziliponad 520 kontrolipod kątem stanu trzeźwości. W wyniku kontroli policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących. Podczas działań policjanci zatrzymali8 dowodów rejestracyjnych.  W trakcie zintensyfikowanych kontroli policjanci nakładali również mandaty karne za wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. W sumie na 78 skontrolowanych kierujących, 65 ukarano mandatami karnymi.

W dniu prowadzonych działań ponadto zatrzymano na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn w pojeździe posiadających narkotyk w postaci marihuany i będących pod jej wpływem.

Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostały punkty kontrolnepolicjanci kierowali się szczególnie tymi odcinkami dróg, które najbardziej zagrożone są wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Nie były to pierwsze i zapewne nie ostatnie tego typu działania, które w dużym stopniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu krotoszyńskiego.