"Trzeźwy Poranek - Zero Tolerancji" - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

"Trzeźwy Poranek - Zero Tolerancji"

Jednego nietrzeźwego kierującego zatrzymała krotoszyńska drogówka podczas dzisiejszej akcji "Trzeźwy Poranek - Zero Tolerancji". Kontrole były prowadzone na terenie powiatu krotoszyńskiego. Zatrzymany miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Działania pod kątem kontroli trzeźwości prowadzane są cyklicznie na drogach Krotoszyna i powiatu krotoszyńskiego. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie od godziny 6.00 przez dwie godziny prowadzili kontrole trzeźwości osób kierujących samochodami. Do działań zaangażowanych zostało sześciu funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 593 kierujących. Jeden z nich miał w wydychanym powietrzu 0.93 mg/l alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdem na 3 lata. Kontrole były prowadzone w kilku miejscach powiatu krotoszyńskiego. 

Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.

 

BK