"Trzeźwy poranek" - alkotesty dla kierujących - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

"Trzeźwy poranek" - alkotesty dla kierujących

16 listopada 2018 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwość”, których celem była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie nietrzeźwych kierujących. Mundurowi skontrolowali łącznie 980 kierujących. Podczas minionego weekendu zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Około 150 kierujących otrzymało jednorazowe alkotesty.

W miniony piątek policjanci Zespołu Ruchu Drogowego krotoszyńskiej komendy, prowadzili działania prewencyjno - profilaktyczne. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Mundurowi wyposażeni w przenośne szybkie urządzenia do badania stanu trzeźwości, już od wczesnych godzin porannych rozpoczęli kontrole kierowców. Prowadzone one były na terenie całego powiatu. Mundurowi skontrolowali 980 kierowców. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu policjanci rozdali 150 jednorazowych alkotestów, które mogą być pomocne w sytuacji kiedy nie mamy pewności czy możemy „wsiąść za kółko”. W miniony weekend zatrzymane zostały dwie osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawcom odebrali uprawnienia do kierowania. Teraz o dalszym ich losie zdecyduje Sąd.

Skutki „alkoholu za kierownicą” mogą być tragiczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak również do osób postronnych, o rozwagę i sprzeciw wobec tego typu sytuacji. Funkcjonariusze, chcąc ograniczyć takie sytuacje, będą cyklicznie prowadzić podobne działania.