Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze"

Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze 2007"

AKCJA

„BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA NA DRODZE 2007"

 

 

W dniu 19 września 2007 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie wspólnie z firmą Statoil Polska Sp. z o. o. uczestniczyli w akcji edukacyjno - oświatowej pod hasłem „Bezpieczeństwo dziecka na drodze".

Akcją objęto Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, uczestniczyły dzieci klas I i „zerówki".

W trakcie akcji kom. Włodzimierz Szał przeprowadził pogadankę odnośnie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły; zagrożeń, z którymi mogą spotkać się dzieci w codziennym życiu; omówił problematykę „obcego".

W trakcie spotkania dzieci otrzymały od firmy Statoil Polska elementy odblaskowe i gry edukacyjne; dzieci za poprawne odpowiedzi na pytania policjanta (quiz) z zakresu bezpieczeństwa w drodze do szkoły otrzymywały klocki LEGO; rozstrzygnięty został także konkurs rysunkowy z zakresu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, gdzie główną nagrodą był rower górski wraz z kaskiem rowerowym, wyróżniono także 6 prac (nagrody - klocki LEGO).


Rower górski otrzymał Jakub Fiołka, natomiast klocki LEGO za prace rysunkowe otrzymali: Laura Madeja, Dawid Pawlaczyk, Zuzanna walczak, Julia Laskowska, Aleksandra Stachowicz, Maciej Olachowski.

statoil_07_1

 

statoil_07_2

statoil_07_4

 

statoil_07_3