"Bezpieczna droga do przedszkola" - spotkanie z najmłodszym

SpongeBob uczy przedszkolaki w Krotoszynie

SpongeBob uczy przedszkolaki w Krotoszynie

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie odwiedzili niecodzienni goście z oddziału przedszkolnego w Krotoszynie. Dzieci zapoznały się z specyfiką pracy policjantów na różnych stanowiskach. Spotkanie z policjantami było dla nich również okazją do przekazania im najcenniejszych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Drugie spotkanie odbyło się na terenie przedszkoli w Krotoszynie.

Działania prowadzone są między innymi w ramach spotkań prewencyjno - edukacyjnych wpisujących się w ogólnopolską kampanię społeczną „Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba”. Policjanci podczas pogadanek z dziećmi szczególną uwagę zwracali  na tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem w tym prawidłowym przechodzeniem przez jezdnię, bezpiecznym korzystaniem z fotelików podczas jazdy samochodem.

Dzieciom przypominano również o zachowaniu ostrożności w domu. Omówiono m.in. bezwzględny zakaz wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych, podkreślając jak ważnym elementem mający wpływ na ich bezpieczeństwo jest znajomość telefonicznych numerów alarmowych 112, 997, 998, 999. Wspólne spotkanie z dziećmi cieszyło się dużym zainteresowaniem z ich strony. Każde z nich mogło obejrzeć podstawowe wyposażenie policjanta zapoznać się ze specyfiką pracy obejrzeć stanowisko dyżurnego jednostki oraz zadać pytanie z zakresu jego pracy. Policjanci przekazali nauczycielom płytę z interaktywnymi prezentacjami SpongeBoba, a także plakat, który zawiśnie w sali przedszkola.

W jednym z krotoszyńskich przedszkoli odbyło się spotkanie z maluchami, na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestniczyły w nim pięciolatki wraz z opiekunkami. Dzieci dowiedziały się od policjantów, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach pieszego, pasażera czy rowerzysty. Policjant prowadzący spotkanie przekonał dzieci, że nie powinny bać się policjantów, bo to właśnie oni zawsze pomogą im w trudnej sytuacji. Sierżant, by lepiej dotrzeć do wyobraźni przedszkolaków, posłużył się interaktywnymi prezentacjami ze SpongeBobem, który jest postacią z kreskówki dla dzieci i „twarzą” ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. To właśnie SpongeBob uczył dzieci bezpiecznych zachowań na rowerze i w foteliku samochodowym, a także tego, jak zachować się na drodze, będąc pieszym. Na zakończenie dzieci otrzymały naklejki przedstawiające SpongeBoba.

  {galeria}spongebob{/galeria}