Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

INFORMACJA o efektach przeprowadzonych działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Informacja o efektach dwóch dni działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" przeprowadzonych w dniu 23 i 24 października 2017 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W dniach 23 i 24 października policjanci Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie przeprowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa "Niechronionych uczestników ruchu drogowego". W tym dniu funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane wobec pieszych. Mundurowi skontrolowali 55 pojazdów, z czego 32 samochody osobowe. Policjanci ujawnili:

  • 63 wykroczenia ogółem, za co nałożyli 57 mandatów karnych
  • 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami polegające na nieprawidłowym zachowaniu wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci skontrolowali 20 rowerzystów. 17 z nich zostało ukaranych za popełnine wykroczenia w związku z nieprawidłowym korzystaniem z drogi. 1 za jazdę rowerem po chodniku, a kolejnych 2 za jazdę rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych.

4 pieszych przechodziło przez jezdnię w niewłaściwy sposób, 7 przekraczało jednię w miejscu niedozwolonym, a 11 popełniło inne wykroczenia.

Funkcjonariusze na nałożyli 57 mandatów karnych i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.