Motoryzacyjne zmagania 2013 - Wyniki Turniejów Ruchu Drogowego - KPP Krotoszyn

Wyniki Turniejów Ruchu Drogowego

Motoryzacyjne zmagania 2013

Motoryzacyjne zmagania

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie wzorem ubiegłych lat zorganizowały turniej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Finał powiatowy odbył się na  terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie. Po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.

W czwartek, 25 kwietnia na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie rozpoczęła się kolejna edycja powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.


Tak jak co roku podczas turnieju rozegrane zostały cztery konkurencje. W pierwszej kolejności uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Test składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru.

W drugiej części uczniowie mieli do wykonania zadanie praktyczne dotyczące codziennej obsługi samochodu. Tutaj młodzież musiała wykazać się znajomością wymaganego stanu technicznego pojazdu i szybką eliminacją usterek.

Trzecią konkurencją był sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. W tej konkurencji uczestnicy musieli w sposób najbardziej realny przedstawić, jak się należy zachować w momencie bycia świadkiem wypadku, w którym ucierpiała osoba.

 
Na zakończenie odbyła się  jazda sprawnościowa samochodem po torze przeszkód. Ta bardzo widowiskowa konkurencja odbyła się na boisku szkolnym.

 
W imprezie wzięło udział 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Po zakończeniu konkurencji odbył się pokaz ratownictwa drogowego.


Po podsumowaniu punktów okazało się, że największą ich ilość zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, którzy będą teraz reprezentować powiat krotoszyński na eliminacjach wojewódzkich. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim, a trzecie zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie.

Na zakończenie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie, Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego oraz Komendant Straży Miejskiej w Krotoszynie wręczyli zwycięzcom puchary i nagrody.

Głównym celem takich imprez jest popularyzowanie zasad bezpiecznej jazdy i przepisów ruchu drogowego, jak również kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze. W opinii sędziów tegoroczna edycja turnieju była na bardzo wysokim poziomie. Jest to o tyle ważne, że większość uczestników  jest kierowcami, a nabyta wiedza z pewnością przyczyni się do bardziej bezpiecznej i rozważnej jazdy

{galeria}Turnieje/Turniej.Moto.2013{/galeria}