Motoryzacyjne zmagania - Wyniki Turniejów Ruchu Drogowego - KPP Krotoszyn

Wyniki Turniejów Ruchu Drogowego

Motoryzacyjne zmagania

Motoryzacyjne zmagania

Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie wzorem ubiegłych lat zorganizowały turniej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Finał powiatowy odbył się na  terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim. Po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach.

We wtorek, 24 kwietnia na terenie I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim rozpoczęła się kolejna edycja powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Tak jak co roku podczas turnieju rozegrane zostały cztery konkurencje. W pierwszej kolejności uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Test składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru.

W drugiej części uczniowie mieli do wykonania zadanie praktyczne dotyczące codziennej obsługi samochodu. Tutaj młodzież musiała wykazać się znajomością wymaganego stanu technicznego pojazdu i szybką eliminacją usterek. Trzecią konkurencją był sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. W tej konkurencji uczestnicy musieli w sposób najbardziej realny przedstawić, jak się należy zachować w momencie bycia świadkiem wypadku, w którym ucierpiała osoba.

Na zakończenie odbyła się  jazda sprawnościowa samochodem po torze przeszkód. Ta bardzo widowiskowa konkurencja odbyła się na boisku szkolnym.

W imprezie wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że największą ich ilość zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, którzy będą teraz reprezentować powiat krotoszyński na eliminacjach wojewódzkich. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, a trzecie zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

Na zakończenie Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Krotoszynie wręczyli zwycięzcom puchary i nagrody.

Głównym celem takich imprez jest popularyzowanie zasad bezpiecznej jazdy i przepisów ruchu drogowego, jak również kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze. W opinii sędziów tegoroczna edycja turnieju była na bardzo wysokim poziomie. Jest to o tyle ważne, że większość uczestników  jest kierowcami, a nabyta wiedza z pewnością przyczyni się do bardziej bezpiecznej i rozważnej jazdy.

{galeria}Turnieje/Turniej.Motor.2012{/galeria}