Zatrzymaj się i żyj

Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych

Światowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych

Wczoraj, 9 czerwca o godzinie 10:00 na przejeździe kolejowym w Krotoszynie doszło do wypadku. Z relacji świadków wynikało, że drezyna uderzyła w samochód osobowy. Już po chwili na miejsce przybyły służby ratownicze, w tym Straż Pożarna, Policja, Pogotowie i Służba Ochrony Kolei. W wyniku zderzenia w samochodzie został uwięziony kierujący. Strażacy uwolnili kierującego ze śmiertelnej pułapki. Pogotowie udzieliło pomocy medycznej i zabrało poszkodowanego do szpitala. Nasi Policjanci wspólnie ze Służbą Ochrony Kolei zorganizowali objazdy i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.  Następnie przystąpili do oględzin miejsca wypadku oraz ustalania jego przebiegu i okoliczności.

Na szczęście była to tylko symulacja wypadku kolejowo-drogowego. Pozoracja zdarzenia związana była z przypadającym wczoraj Światowym Dniem Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych. Całej sytuacji przyglądali się uczniowie krotoszyńskich szkół. W czasie tej sytuacji ćwiczone były elementy współdziałania wszystkich służb. Symulacja zakończyła się sukcesem. Wszystkie służby biorące udział w niej zdały egzamin.

Pamiętajmy!!! Zbliża się sezon wyjazdów na wakacje. Co roku w tym czasie dochodzi do tragedii na przejazdach. Widząc przejazd kolejowy i znak STOP co dumnie stoi, to zatrzymaj się na chwilę, pociąg Ciebie się nie boi. Przed rogatką stań i czekaj, aż przejedzie ta maszyna, wielka ciężka i ze stali, bardzo szybko mknie po szynach” – Zatrzymaj się i żyj.

{galeria}Inne/zatrzymaj sie i zyj{/galeria}