Seminarium BRD - „Bezpiecznie - chce się żyć” - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Seminarium BRD - „Bezpiecznie - chce się żyć”

Data publikacji 28.01.2020

Już po raz kolejny w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tej inicjatywie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości uczestników na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i skutków łamania przepisów drogowych.

27 stycznia 2020 r. salę krotoszyńskiego kina po same brzegi zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  „Bezpiecznie - chce się żyć”. Konferencja podzielona była na dwie części: edukacyjnej – profilaktycznej oraz artystycznej. Spotkanie zaczęło się od krótkiego filmu nakręconego przez jeden z polskich kabaretów i policję, przedstawiającego jak ważne są odblaski pod tytułem „Odblask to nie wstyd – To Twoje Bezpieczeństwo”.

 

Prowadzący seminarium asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przedstawił dane obrazujące stan bezpieczeństwa ruchu drogowego województwa wielkopolskiego na tle całego kraju. Przybyli mieli również okazję wysłuchać koordynatora ds. profilaktyki społecznej Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie sierż. sztab. Bartosza Karwika. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego. Za pomocą obrazów przedstawił zdarzenia drogowe ze skutkiem śmiertelnym zaistniałe na terenie naszego powiatu. To właśnie obraz najbardziej dociera do każdego z nas i jest lepiej zapamiętany niż liczby przedstawione w wykresach. Na zakończenie policjant z Krotoszyna przedstawił nowe zasady jak należy się zachować podczas kontroli drogowej.

 

W części artystycznej wystąpili Naira Ayvazyan – sopran, Tomasz Białek – tenor w spektaklu Operetka na wesoło.

 

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie odbywają się różne akcje promocyjne i działania profilaktyczne, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości wszystkich uczestników ruchu. Jednak aby zmniejszyć ilość wypadków i kolizji szczególnie tych z tragicznym finałem sama znajomość przepisów nie wystarczy. Trzeba je przede wszystkim wdrożyć w każdy dzień naszego życia.