Pędzili jak wariaci - stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Krotoszyn

Aktualności

Pędzili jak wariaci - stracili prawo jazdy

Data publikacji 04.02.2020

Policjanci z krotoszyńskiej drogówki zatrzymali w weekend kolejne dwa prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem dokumenty stracili dwaj mężczyźni, którzy pędzili na naszym powiecie z prędkością 106 km/h i 110 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkością w połączeniu z panującą aktualnie zmienną aurą, mogą przyczynić się do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

W sobotę 1 lutego 2020 r. obywatel Ukrainy w jednej z miejscowości na terenie powiatu, w terenie zabudowanym pędził z prędkością 106km/h. Następnego dnia mieszkaniec powiatu ostrowskiego też miał za ciężką nogę i śmigał 110 km/h w terenie zabudowanym.
Policjanci oprócz zatrzymania dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami, nałożyli na mężczyzn mandaty po 400 zł oraz punkty karne. Teraz będą mogli wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

Być może panująca obecnie deszczowa aura nie kojarzy się z feriami.  Na drogach cały czas panuje zwiększone natężenie ruchu. Niestety również w tym okresie na trasach pojawiają kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni krotoszyńscy policjanci, którzy codziennie patrolują drogi na terenie naszego powiatu.

Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Najlepiej wiedzą o tym funkcjonariusze z drogówki, którzy podczas swoich służb często prowadzą czynności na miejscu poważnych w skutkach wypadków drogowych.

Od wprowadzenia przepisów, zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym minęło już parę lat. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą obowiązujące normy. Świadczą o tym kolejne zatrzymane prawa jazdy, za przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).