Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 września 2011 r.

Data publikacji 08.09.2011

Zatrzymany nieletni włamywacz

Kobylińscy policjanci w poniedziałek, 5 września otrzymali informację o włamaniu do domu. Przestępstwo miało miejsce na terenie Kobylina. Śledczy dowiedzieli się od pokrzywdzonego, że od kilku miesięcy z mieszkania giną mu pieniądze. Mężczyzna wskazał też domniemanego sprawcę.

Natychmiast do akcji wkroczyli nasi policjanci. Funkcjonariusze podążyli tropem wskazanym przez poszkodowanego. Już po godzinie zatrzymali 16-letniego mieszkańca Kobylina. Chłopak w trakcie rozmów przyznał się do włamań. Do domu wchodził przy pomocy dorobionego klucza. Proceder ten trwał przez rok. W tym czasie młodzieniec parokrotnie włamywał się i kradł. Łącznie z mieszkania zabrał około 4700 zł. Skradzione pieniądze przeznaczał na własne potrzeby, sponsorował także swoich kolegów. Jak się okazało był kolegą syna pokrzywdzonego. Nieletni został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Teraz o jego zadecyduje sąd dla nieletnich.

Akcja na przejeździe kolejowym w Krotoszynie

Trwa siódma edycja ogólnopolskiej kampanii ,,Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj", organizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. Akcja ma zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo - drogowych.

Akcja przy udziale Policji z Komendy Powiatowej  w Krotoszynie oraz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej, sekcja eksploatacji z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., zorganizowała w dniu 4 września 2011 r., akcję ulotkową na przejeździe kolejowym przy ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie. Jej celem było propagowanie wśród kierowców prawidłowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo drogowych. Kierowcom, motorowerzystom oraz rowerzystom rozdawano ulotki oraz gadżety związane z „Bezpiecznym przejazdem…”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali baloniki, słoniki pluszowe oraz kolorowanki i bajeczki o „…zbuntowanych rogatkach”. Akcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Ponadto, podczas kampanii „Bezpieczny przejazd”, policjanci skontrolowali  kierujących pojazdami nowym urządzeniem do szybkiego badania stanu trzeźwości. Jak się okazało wszyscy badani byli trzeźwi.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierujących pojazdami. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

{galeria}Prewencja kryminalna/bezpieczny przejazd 04.09.2011{/galeria}

Powrót na górę strony