2 tydzien marca 2018 r - Zdarzenia - KPP Krotoszyn

2 tydzien marca 2018 r

Zdarzenia drogowe

W dniu 3 marca 2018 roku o godz. 14:45 w miejscowości Wielowieś doszło do zdarzenia drogowego. MieszkankaWielowsi  kierując samochodem marki Ford nieprawidłowo wykonała manewr skrętu doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Peugeot. Kierującybył trzeźwy, zostałukarany  mandatem karnym w wysokości 500 zł.  

W dniu 6 marca 2018 roku o godz. 16:30 w miejscowości Lipowiec doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Polo mieszkaniec Zagórów nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 6 marca 2018 roku o godz. 17:0510 w Krotoszynie na ul. Witosa doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki Ford mieszkanka Krotoszyna nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem marki Fiat. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 7 marca 2018 roku o godz. 2:10 w Krotoszynie na ul. Leśna doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Renault mieszkaniec Krotoszyna nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi w wyniku czego zderzył się z pojazdem marki Mercedes.Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 7marca 2018 roku o godz. 13:30 w Krotoszynie na ul. Mahle doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Mercedes mieszkaniec Rozdrażewa nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu marki Volkswagen. Następnie samochód Volkswagen w  wyniku uderzenia został przepchnięty i uderzył w tył samochodu marki Opel. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 220 zł.

W dniu 7 marca 2018 roku o godz. 20:35 w Krotoszynie na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Mercedes mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i najechał na stojący samochód marki Sssang Young. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 zł.

W dniu 8 marca 2018 roku o godz. 10:00 w Sulmierzycach na ul. Poznańskiej doszło do zdarzenia drogowego . Kierujący samochodem marki Renault mieszkaniec Sulmierzyc zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do zderzenia lusterkami z nadjeżdżającym z kierunku przeciwnego samochodem dostawczym marki Iveco. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 200 zł.’

W dniu 8 marca 2018 roku o godz. 7:25 w miejscowości Henryków doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem osobowym marki Kia mieszkankaRozdrażewa nie dostosowałabezpiecznej prędkości do panujących warunków na drodze, wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca była  trzeźwa, została ukarana mandatem w wysokości 100 zł.

Nietrzeźwi kierujący

W dniu 4 marca 2018 roku o godz. 22:35 w Krotoszynie na ul. Ostrowskiej mieszkaniec Krotoszyna kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 8 marca 2018 roku o godz. 20:55 w Krotoszynie na ul. Kościuszki mieszkaniec Starygród kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,40 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

W dniu 9 marca 2018 roku o godz. 7:30 w Krotoszynie na ul. Kopernika mieszkaniec wymienionej miejscowości kierował samochodem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Przestępstwo drogowe

W dniu 6 marca 2018 roku o godz. 19:20 w Konarzewie na ul. Zdunowskiej kierujący samochodem marki Hyundai mieszkaniec Krotoszyny nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości w wyniku czego najechal na tył samochodu marki Mercedes. Sprawca nie zastosował się do zakazu sądowego zabraniającego mu poruszania się pojazdami mechanicznymi. Ponadto kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie i po wykonaniu czynności zwolniony. Postępowanie prowadzi KPP Krotoszyn.

Kradzież

W dniu 5 marca 2018 roku o godzinie 11:05 w jednym ze sklepów w Krotoszynie mieszkaniec wymienionej miejscowości ukradł artykuły spożywcze o wartości 14,65 zł. Towar odzyskany wrócił do dalszej sprzedaży. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 50 zł.