I miejsce w policyjnym konkursie - Profilaktyka - KPP Krotoszyn

Profilaktyka

I miejsce w policyjnym konkursie

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowali konkurs w ramach programu Bezpiecznie to wiedzieć i znać - środowisko lokalne i jego wartości, kierowanego do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Szkoła w Benicach zwyciężyła i otrzymała wspaniałą nagrodę.

W dniu 9 listopada w ramach programu Bezpiecznie to wiedzieć i znać - środowisko lokalne i jego wartości policjant z Komendy Powiatowej w Krotoszynie odwiedził uczniów klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Benicach. Podczas pogadanki mundurowy przypomniał dzieciom, jak ważne jest dbanie o środowisko lokalne oraz jakie można ponieść konsekwencje prawne za jego niszczenie czy zaśmiecanie. Klasa, z którą spotkał się policjant, została wytypowana przez Komendę Powiatową Policji w Krotoszynie do udziału w konkursie. Rywalizowała z klasami II i III szkół podstawowych ze wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego. Uczniowie - pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Karwik - przygotowali dwuminutowy spot zachęcający do ochrony środowiska lokalnego. W "nakręcenie" krótkiego filmu zaangażował się również policjant ds. profilaktyki społecznej. Dzieci doskonale sprawdziły się w roli aktorów, obecność dwóch kamer w trakcie nagrywania nie wywołała w nich tremy. Uczniowie byli naturalni i spontaniczni, a co najważniejsze wszyscy doskonale się bawili” - relacjonuje wychowawczyni. Wysiłek, a przede wszystkim  doskonały efekt - nagrany spot, docenili jurorzy z Poznania.

W jury zasiadali przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - główni organizatorzy tego przedsięwzięcia. 15 grudnia klasa wraz z wychowawczynią wzięła udział w wycieczce do Poznania. Na miejscu czekały na dzieci atrakcje przygotowane przez organizatorów. Uczniowie mieli możliwość poznania historii Policji i zwiedzenia Sali Tradycji, w której podziwiali mundury, sprzęt policyjny i pojazdy używane przez policjantów na przestrzeni lat. Ponadto wzięli udział w pokazie tresury psów policyjnych oraz armatki wodnej. Zapoznali się także z  bronią używaną obecnie w policji.  Po dniu pełnym wrażeń nadszedł najważniejszy moment - udział w gali rozstrzygnięcia konkursu. Wówczas uczniowie dowiedzieli się, że zajęli pierwsze miejsce, pokonując wielu rywali z pozostałych powiatów. Ogromną niespodzianką okazała się także główna nagroda - 55 calowy telewizor LG OLED 4K oraz notesy, długopisy, odblaski i latarki dla każdego dziecka. Udział w  konkursie, nagrywanie spotu oraz moc wrażeń związanych z wycieczką do Poznania na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów benickiej szkoły.

Gratulujemy i życzymy kolejnych bezpiecznych sukcesów…