Działania "Trzeźwość" - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

Działania "Trzeźwość"

23 listopada 2016 roku od wczesnych godzinach rannych krotoszyńscy funkcjonariusze przeprowadzali dziania „Trzeźwość”. Efektem pracy policjantów ruchu drogowego było wyeliminowanie z ruchu, dwóch pijanych kierowców, z których jeden nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Działania „Trzeźwość” prowadzane są cyklicznie na drogach miasta i powiatu krotoszyńskiego. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Kolejna akcja „Trzeźwość" i kolejny zatrzymani nietrzeźwi kierujący. W związku z prowadzoną akcją, na terenie powiatu krotoszyńskiego zostały zorganizowane posterunki  kontrolne. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 1485 kierujących. Ujawniono dwóch kierowców, którzy poruszali się pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.

32- letni mieszkaniec Zdun kierował samochodem osobowym m-ki Peugeot w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,42 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafiła do Sądu.

Ponadto koźmińscy policjanci zatrzymali 57- letniego mieszkańca Borzęciczek, który pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, jechał samochodem m-ki Fiat Punto będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem.