Kolejna akcja „Trzeźwość” - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

Kolejna akcja „Trzeźwość”

5 grudnia 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwość”, których celem była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz eliminowanie nietrzeźwych kierujących. Mundurowi skontrolowali łącznie 1814 osób. Zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Kolejna akcja „Trzeźwość” i kolejni zatrzymani kierujący pod wpływem alkoholu. Wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego krotoszyńskiej komendy, prowadzili kontrole w ramach akcji „Trzeźwość”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie tych, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Mundurowi wyposażeni w przenośne szybkie urządzenia do badania stanu trzeźwości,  już od wczesnych godzin porannych rozpoczęli kontrole kierowców. Prowadzone one były na terenie całego powiatu. Mundurowi skontrolowali 1814 kierowców. Zatrzymane zostały dwie osoby, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze sprawcom  zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz o dalszym ich losie zdecyduje Sąd.

Poza kontrolą trzeźwości policjanci reagowali na inne przestępstwa i wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących i pieszych. W tym dniu doszło również do kilku poważnych zdarzeń drogowych. Efektem tego było fakultatywne zatrzymanie dwóch dokumentów prawa jazdy.

Skutki „alkoholu za kierownicą” mogą być tragiczne. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak również do osób postronnych, o rozwagę i sprzeciw wobec tego typu sytuacji. Funkcjonariusze, chcąc ograniczyć takie sytuacje, będą cyklicznie prowadzić podobne działania.