"Dzień odblasków" - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

"Dzień odblasków"

Już w najbliższą środę, tj. 25 stycznia 2017 roku na terenie całego kraju, po raz pierwszy przeprowadzony zostanie „Dzień Odblasków”.

Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączają się także norwescy celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast. Ponadto wzór i kształt odblasków każdego roku jest przygotowywany przez inną znaną osobę, a następnie promowany przez nią w mediach. Na przestrzeni lat akcja zyskała wielkie uznanie i bardzo dużą popularność. Celem projektu jest oczywiście zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. W Polsce „Dzień Odblasków” odbędzie się po raz pierwszy. Wydarzenie promowane będzie przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które wręczane będą w ramach działań.  

„Dzień Odblasków” przeprowadzony zostanie na terenie całego powiatu krotoszyńskiego. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego będą wręczać odblaskowe opaski w trakcie pełnienia służby.

  • odblask