Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ” - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ”

Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ” przeprowadzonych w dniu 26 kwietnia 2017 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W dniu 26 kwietnia policjanci Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie skontrolowali 44 pojazdy silnikowe w tym:

  • samochodów osobowych – 32
  • samochodów ciężarowych - 5
  • busów – 6
  • motocykli - 1

Policjanci ujawnili 44 wykroczeń za które nałożyli 39 mandatów karnych.

Popełnione wykroczenia przez kierujących to:

  • przekroczenie prędkości (ogółem) - 19 z czego 2 przez pojazdy ciężarowe.

Ujawiono przypadki  przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

W ramach prowadzonych działań policjanci reagowali na inne wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących, których ujawnili - 20

Zatrzymano 2 dowody rejestracyjne.

Głównym założeniem działań było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów ale również do warunków panujących na drodze.

Policjanci, w ramach codziennej służby nadal będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.