DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - PODSUMOWANIE - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ" - PODSUMOWANIE

Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ” przeprowadzonych w dniach 26 - 28 kwietnia 2017 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W dniach 26 - 28 kwietnia policjanci Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie skontrolowali 146 pojazdów silnikowych w tym:

  • samochodów osobowych – 120
  • samochodów ciężarowych - 13
  • busów – 11
  • motorowerów - 1
  • motocykli - 1

Policjanci ujawnili 139 wykroczeń za które nałożyli 133 mandaty karne.

Popełnione wykroczenia przez kierujących to:

  • przekroczenie prędkości (ogółem) - 49 z czego 2 przez pojazdy ciężarowe.

Ujawiono przypadków  przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

W ramach prowadzonych działań policjanci reagowali również na inne wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących, których ujawnili - 83

Zatrzymano 6 dowodów  rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W dniach od 26 do 28 kwietnia br. na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja "PRĘDKOŚĆ". Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

Policjanci nadal, w ramach codziennej służby, będą kontrolowali prędkość, trzeźwość i inne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.