DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ - zero tolerancji" - PODSUMOWANIE - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ - zero tolerancji" - PODSUMOWANIE

Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ” przeprowadzonych w dniach 21 - 24 stycznia 2019 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W dniach 21 - 24 stycznia br.  policjanci Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie skontrolowali 136  pojazdów silnikowych w tym aż 99 ukarali za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne i ujawniono 22 inne wykroczenia. sprawdzono również w 107 przypadkach stan trzeźwości. 

Na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji". Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych.

Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.