Podsumowanie działań EDWARD - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

Podsumowanie działań EDWARD

Krotoszyńscy policjanci wczoraj uczestniczyli w działaniach EDWARD – Europejskim Dniu bez Ofiar Śmiertelnych. Działania miały na celu zapobieganie wypadkom ze skutkiem śmiertelnym. Funkcjonariusze szczególny nacisk kładli na takie zachowania kierowców, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

W czwartek 21 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie uczestniczyli w działaniach EDWARD. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z krotoszyńskiej drogówki skontrolowali wczoraj łącznie 27 pojazdów, z czego 19 to samochody osobowe, 4busy i 1autokar W trakcie kontroli funkcjonariusze nie ujawnili żadnego kierowcy po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości. Niestety tak dobrze już nie było jeżeli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości. Na 23 nałożonych mandatów, aż 17 było za zbyt szybką jazdę.

Policjanci apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.