Akcje i działania

Zwolnij zanim będzie za późno – Konferencja „Młody Kierowca”

Z inicjatywy Komendy Powiatowej w Krotoszynie i Starostwa Powiatowego, w powiecie krotoszyńskim odbyły się dwie konferencje „Młody kierowca”. Adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi lub wkrótce je otrzymają. W spotkaniach tych łącznie uczestniczyło ponad 650 uczniów.

15 listopada 2017 r. w ZespoleSzkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim oraz w kinie„Przedwiośnie" w Krotoszynie odbyły się konferencje „Młody Kierowca".Spotkanie było adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatukrotoszyńskiego, którzy posiadają lub wkrótce otrzymają uprawnienia dokierowania pojazdami mechanicznymi. Organizatorem była Komenda PowiatowaPolicji w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem byłouwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego. Spotkanie te odbyło się w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych , który przypada w dniu 19 listopada br. i trwających działań profilaktycznych NURD.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynieasp. Piotr Szczepaniak przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchudrogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do dnia konferencji na tereniepowiatu w wypadkach drogowych zginęło 5 osób, a 20 zostało rannych.Funkcjonariusz podkreślił, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia,łzy i cierpienie. W konferencjach wzięła udział psycholog, mgr Joanna Sikora,która zobrazowała obecnym jaki wpływ na kierowców ma zażycie środkówpsychoaktywnych. Młodzieży przedstawiono film „Eksperyment”, w którymukazano różnice jazdy osób trzeźwych, a następnie w stanie nietrzeźwości. Kolejny prelegent, dr inż. Grzegorz Feliczak rzeczoznawca samochodowy, wygłosiłprelekcję pod tytułem „Stan techniczny pojazdu, a skutek wypadku drogowego”. Następnie asp. Grzegorz Goliński z Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego przedstawiła zasady udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Nazakończenie  młodzież obejrzała film „Masz jednożycie – Ku przestrodze".

W konferencji uczestniczyli: Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Włodzimierz Szał,Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz, nauczyciele oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych w sumie około 650 uczniów. 

ZWOLNIJ ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO 

Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze.Szanuj życie i zdrowie, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.