Dzień odblasków - 6 grudnia 2017 r. - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

Dzień odblasków - 6 grudnia 2017 r.

W środę 6 grudnia br. na terenie całego kraju prowadzona będzie akcja „Dzień Odblasków”. Do tego przedsięwzięcia przyłączą się również policjanci Zespołu Ruchu Drogowego krotoszyńskiej komendy.

6 grudnia br. funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego włączą się do działań skierowanych na poprawę bezpieczeństwa szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do działań przygotowano opaski odblaskowe, które można założyć w widocznym miejscu, a także kamizelki, które znacznie poprawiają naszą widoczność w nieoświetlonych miejscach. Policjanci zachęcają wszystkich niechronionych uczestników ruchu do korzystania z nich, nie tylko po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Funkcjonariusze krotoszyńskiej drogówki podczas pełnienia służby w całym powiecie będą prowadzili działania profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych szczególnie w godzinach popołudniowo - wieczornych. Przekażaą Informacje jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, szczególnie niechronionych czyli pieszych i użytkowników jednośladów. Korzystanie przez nich z elementów odblaskowych zwiększa ich widoczność kilkukrotnie, a tym samym wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Pamiętaj! Odblaski mogą uratować życie! Przepisy nakładają na pieszych obowiązek korzystania z nich po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Wiemy jednak, że również w obszarze zabudowanym są miejsca nieoświetlone, gdzie korzystanie z elementów odblaskowych ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa niejednokrotnie ratując nasze życie.

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego nagrali krótki film mający na celu poprawę świadomości nas wszystkich, jak bardzo odblaski (w każdej formie) zwiększają naszą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

 

Ładowanie odtwarzacza...