„PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji” - podsumowanie - Akcje i działania - KPP Krotoszyn

Akcje i działania

„PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji” - podsumowanie

Informacja o efektach działań „PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji” przeprowadzonych w dniach 11 - 15 lutego 2019 roku na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W dniach 11-15 lutego br. policjanci Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Krotoszynie skontrolowali 146  pojazdów silnikowych w tym aż 92 ukarali za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych i ujawniono 39 innych wykroczeń. Sprawdzono również w 126 przypadkach stan trzeźwości. 

Na terenie Wielkopolski była prowadzona akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji". Głównym założeniem było przypomnienie kierowcom o obowiązujących przepisach. Stosowanie się do ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, ma bezpośredni wpływ na ilość wypadków i kolizji. Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych.

Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.