Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - KPP Krotoszyn

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" 

p1070297

 

Policjanci z Krotoszyna spotkali się z dziećmi klas pierwszych. Mundurowi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły ", uczyli  pierwszaki jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

 

  Rozpoczynający się rok szkolny jest okresem, w którym zarówno dzieci z miasta, jak i terenów wiejskich, uczęszczające do szkoły stanowią "grupę" narażoną na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Funkcjonariusze podejmują w tym okresie wzmożone działania profilaktyczne pod nazwą: "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja: "Bezpieczna droga do szkoły", realizowana jest przez Starostwo Powiatowe oraz Komendę Powiatową Policji przy pomocy HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.  Odbywa się ona w ramach przyjętego w roku 2003 przez Radę Powiatu Krotoszyńskiego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego "Bezpieczny Powiat Krotoszyński".

Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, dealerem narkotyków, rozboje, pobicia, wymuszenia pieniędzy (zastraszanie, grożenie pobiciem), to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw - skutkuje niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

W czasie spotkania z uczniami pierwszych klas nadkomisarz Włodzimierz Szał wygłosił pogadankę oraz zaprezentował dzieciom film na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dzieci uczestniczące w lekcji otrzymały od gości światełka odblaskowe i plany lekcji.
{galeria}Inne/drogadoszkol{/galeria}