Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze" - Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - KPP Krotoszyn

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze"

Akcja "Bezpieczeństwodziecka na drodze" 

statoil

 

Policjanci z Krotoszyna uczestniczyli w akcji podhasłem: „Bezpieczeństwo dziecka na drodze”. Funkcjonariusze odwiedzilinajmłodszych uczniów szkół podstawowych, przekazując im wiedzę i praktyczneumiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

 Funkcjonariusze przeprowadzili akcję informacyjno –edukacyjną mającą na celu zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadamibezpiecznego korzystania z dróg, szczególnie w drodze do szkoły i ze szkoły.Nie wszystkie dzieci są właściwie informowane i uświadamiane przez dorosłych, ajeśli nawet wiedzą o podstawowych zasadach, nie zawsze potrafią właściwiepostąpić. Dlatego policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznegoporuszania się po drogach.

Akcją objęto dwieszkoły podstawowe:

  • W dniu 25 września w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie – dzieci dwóch klas I (37 dzieci i oddział przedszkolny (19 dzieci)
 
  • W dniu 29 września w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie – dzieci dwóch klas I (41 dzieci)

Dla wszystkichobjętych akcją dzieci Statoil zakupił puzzle edukacyjne oraz elementyodblaskowe, dzięki którym będą one lepiej widoczne na drodze.

Integralnączęścią akcji są konkursy plastyczne o tematyce bezpieczeństwa na drodzeorganizowane we wszystkich szkołach uczestniczących w akcji. Podobnie jak wlatach ubiegłych, zwycięzcy otrzymują w nagrodę „Bezpieczne Rowery” -wyposażone w dwa światła, dwa hamulce i sygnał dźwiękowy. Dodatkowymwyposażeniem, ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa, jest kask ochronny.Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Statoil Poland Sp. z o.o.

WZespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi rower górski otrzymali bliźniacyMateusz i Miłosz Łukowiakowie, w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymirower górski otrzymał Damian Krakowski.

{galeria}Inne/statoil{/galeria}