Konferencje "Młody Kierowca" - Konferencja "Młody Kierowca" - KPP Krotoszyn

Konferencja "Młody Kierowca"

Konferencje "Młody Kierowca"

Konferencje „Młody Kierowca”

W środę, w powiecie krotoszyńskim odbyły się konferencje „Młody kierowca”. Adresatami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyli w nich także policjanci.

24 października br. w kinie „Przedwiośnie" w Krotoszynie oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim odbyły się konferencje „Młody Kierowca" adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Celem było uwrażliwienie młodzieży na przestrzeganie przepisów i zasad ruchu drogowego.  

Podinsp. Włodzimierz Szał przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu krotoszyńskiego. Do dzisiaj w naszym powiecie w wypadkach drogowych zginęło 6 osób, a 34 zostało rannych. Nasz prelegent podkreślił, że za każdą z tych liczb kryje się ludzka tragedia, ludzki dramat, ludzkie łzy. W konferencjach wziął udział dr inż. Grzegorz Feliczak, rzeczoznawca samochodowy. Wygłosił on prelekcję na temat „Stan techniczny pojazdu a wypadek drogowy”. Psycholog, mgr Agata Hornik – Marek zapoznała obecnych z wpływem środków psychoaktywnych na kierowców. Na zakończenie  młodzież obejrzała prezentację „Masz jedno życie".

W konferencjach uczestniczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krotoszynie mł. insp. Mariusz Jaśniak, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz, nauczyciele oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych.

ZWOLNIJ ZANIM BÊDZIE ZA PóŹNO
Pamiętaj, że nie jesteś sam na drodze. Szanuj życie i zdrowie, zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.

{galeria}Konferencje/Konferencje.MK.2012{/galeria}