Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" - Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" - KPP Krotoszyn

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

W krotoszyńskim kinie odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". W imprezie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Inicjatorem programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj, 20 marca salę krotoszyńskiego kina zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  "Bezpiecznie - chce się żyć". Składało się ono z dwóch części, edukacyjnej i artystycznej.

Pierwszym punktem programu była projekcja filmu pt. "Jedna sekunda, całe życie". Jego autorem jest śląska policja. Ukazywał on zagrożenia jakie stwarza nietrzeźwy kierujący oraz pokazywał konsekwencje zdarzeń nie tylko dla ofiary, ale także sprawcy wypadku. Materiał miał wzbudzać emocje, zmusić do refleksji i zastanowienia.

Następnie prowadzący przedstawił prezentację dotyczącą jazdy w stanie nietrzeźwości. Ukazała ona łańcuch  nieszczęść, które spotkały kierowcę samochodu jadącego „na podwójnym gazie”. Ciąg zaistniałych zdarzeń doprowadza go do bezdomności, utraty rodziny i pracy.

Przybyli mieli również okazję wysłuchać Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podinsp. Karola Budzińskiego. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego. Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować użytkowników ruchu. Systematycznie odbywają się różne akcje. W celu zwiększenia świadomości mieszkańców prowadzone są przez policjantów działania profilaktyczne. Polegają one między innymi na spotkaniach w przedszkolach i szkołach.

Organizatorzy następnie przeprowadzili nietypowy test dla publiczności. Dwóch ochotników założyło alkogogle. Są to okulary o specjalnej konstrukcji, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującej po spożyciu alkoholu. Zadaniem uczestników testu było m.in. czytanie tekstu z gazety, przejście wyznaczonej trasy oraz zbieranie rozrzuconych monet. Czynności te, które zwyczajnie są proste, sprawiły im niemałe trudności. W nagrodę otrzymali panowie otrzymali książki i  płyty DVD. 

W części artystycznej swój program rozrywkowy zaprezentował Kabaret Skeczów Męczących. Oklaskom nie było końca.

{galeria}Prewencja kryminalna/Seminarium.20.03.2012{/galeria}