Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" - Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" - KPP Krotoszyn

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć”

W krotoszyńskim kinie odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". W imprezie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Inicjatorem programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj, 13 marca salę krotoszyńskiego kina zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  "Bezpiecznie - chce się żyć". Składało się ono z dwóch części, edukacyjnej i artystycznej.

Pierwszym punktem programu była projekcja filmu pt. "Bez powrotu". Jego autorem jest śląska policja. Ukazywał on zagrożenia jakie stwarza nieuwaga i nieroztropność pieszych oraz pokazywał konsekwencje zdarzeń nie tylko dla ofiary, ale także dla bliskich. Materiał miał wzbudzać emocje, zmusić do refleksji i zastanowienia.

Przybyli mieli również okazję wysłuchać Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podinsp. Karola Budzińskiego. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować użytkowników ruchu. Systematycznie odbywają się różne akcje. W celu zwiększenia świadomości mieszkańców prowadzone są przez policjantów działania profilaktyczne. Polegają one między innymi na spotkaniach w przedszkolach i szkołach, rozdawaniu elementów odblaskowych.

Następnie organizatorzy przeprowadzili konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy. Do ich rąk trafiły parasole z odblaskowymi wszywkami.

W części artystycznej odbył się koncert Kasi Kowalskiej. Oklaskom nie było końca.

{galeria}RDprewencja/seminarium13032013{/galeria}