Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Seminarium Bezpiecznie  chce się żyć 2014

Seminarium „Bezpiecznie – chce się żyć”

W krotoszyńskim kinie odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". W imprezie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Inicjatorem programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na początku tygodnia, 26 maja salę krotoszyńskiego kina zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  "Bezpiecznie - chce się żyć". Składało się ono z dwóch części, edukacyjnej i artystycznej.

Pierwszym punktem programu była projekcja filmu pt. "Zabójcy". Ukazywał on negatywne zachowania kierowców oraz konsekwencje tych zdarzeń. Materiał miał wzbudzać emocje, zmusić do refleksji i zastanowienia.

Prowadzący seminarium asp.sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przedstawił w prezentacji multimedialnej skutki jakie niesie za sobą kierowanie pojazdami na „podwójnym gazie”. Przedstawił w niej nie tylko konsekwencje prawne, jak również łańcuch nieszczęśliwego splotu zdarzeń, które mogą prowadzić do wykluczenia społecznego czy stoczenia się na margines społeczny.

Przybyli mieli również okazję wysłuchać Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierza Szała. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych  uczestników ruchu drogowego.

Ponadto zaprezentowano nowe urządzenie do szybkiej kontroli stanu trzeźwości – alcoblow. Przy pomocy tych urządzeń zwiększono diametralnie ilość zbadanych osób o około 10 tys., w porównaniu do roku ubiegłego. W jakim czasie można dokonać kontroli stanu trzeźwości przekonali się uczestnicy seminarium. W ciągu minuty policjant skontrolował kilka osób. Wszyscy okazali się oczywiście trzeźwi.

W części artystycznej odbył się koncert Łukasza Zagrobelnego. Oklaskom nie było końca.

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować użytkowników ruchu. Systematycznie odbywają się różne akcje. W celu zwiększenia świadomości mieszkańców prowadzone są przez policjantów działania profilaktyczne.

{galeria}Inne/semin2014{/galeria}