Krotoszyn - "Bezpiecznie - chce się żyć" - Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" - KPP Krotoszyn

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć"

Krotoszyn - "Bezpiecznie - chce się żyć"

Krotoszyn - "Bezpiecznie - chce się żyć"

W kinie „Przedwiośnie” odbyło się seminarium informacyjne pt. "Bezpiecznie - chce się żyć". W tej inicjatywie uczestniczyli krotoszyńscy policjanci. Pomysłodawcą programu jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

26 stycznia salę krotoszyńskiego kina zapełnili uczestnicy seminarium informacyjnego  "Bezpiecznie - chce się żyć". Składało się ono z dwóch części, edukacyjnej i artystycznej. Pierwszym punktem programu była projekcja filmu pt. "Demon szybkości".  Został on nakręcony w 1967 roku ale przedstawione w nim negatywne zachowania kierowców nadal są aktualne. Materiał miał wzbudzać emocje, zmusić do refleksji i zastanowienia.

Prowadzący seminarium asp. sztab. Maciej Bednik z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu, przedstawił obowiązujące przepisy dotyczące noszenia odblasków. Uświadomił słuchaczom o ile bezpieczniej dzięki nim, może się czuć pieszy poruszający się wieczorem po drogach poza obszarem zabudowanym.

Przybyli mieli również okazję wysłuchać Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie podinsp. Włodzimierza Szała. Przedstawił on informację o bezpieczeństwie na drogach powiatu krotoszyńskiego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

W części artystycznej swój program rozrywkowy zaprezentował Kabaret OTTO. Oklaskom nie było końca.

Policjanci z Krotoszyna codziennie prowadzą działania na drogach, które mają za zadanie zapobiegać zdarzeniom drogowym i dyscyplinować użytkowników ruchu. Systematycznie odbywają się różne akcje. W celu zwiększenia świadomości mieszkańców prowadzone są przez policjantów także działania profilaktyczne.

{galeria}Inne/BRD2015{/galeria}