Najlepszy z najlepszych - 5.05.2011r. - Wyniki Turniejów Ruchu Drogowego - KPP Krotoszyn

Wyniki Turniejów Ruchu Drogowego

Najlepszy z najlepszych - 5.05.2011r.

Najlepszy z najlepszych

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego z krotoszyńskiej komendy uczestniczyli w powiatowym turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2011”.  W zawodach zwyciężył sierż. sztab. Piotr Gąsiorek, który będzie reprezentował krotoszyńską jednostkę na eliminacjach wojewódzkich.

O tytuł najlepszego policjanta rywalizowali funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. Do eliminacji powiatowych przystąpiło ośmiu policjantów. Tegoroczne zmagania rozpoczęły się sprawdzianem wiedzy teoretycznej – testem ze znajomości prawa o ruchu drogowym i innych przepisów służbowych. Następnie odbyła się widowiskowa konkurencja – kierowanie ruchem na skrzyżowaniu.

W zawodach zwyciężył sierż. sztab. Piotr Gąsiorek, który będzie reprezentował krotoszyńską jednostkę na eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy.

Praca policjanta ruchu drogowego nie należy do najłatwiejszych. Niezależnie od warunków pogodowych, czy pory dnia są zawsze tam gdzie ich obecność jest potrzebna i niezbędna. To oni kierują ruchem ulicznym. Są często pierwsi na miejscu wypadków i udzielają pomocy poszkodowanym. Ścigają pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale także dla innych uczestników ruchu. To zaledwie niektóre czynności, jakie na co dzień wykonują funkcjonariusze z drogówki.

{galeria}policjant.rd.2011{/galeria}