Zatrzymaj się i żyj 2010 - Zatrzymaj się i żyj - KPP Krotoszyn

Zatrzymaj się i żyj

Zatrzymaj się i żyj 2010

Akcja na przejeździe kolejowym w Krotoszynie
„Zatrzymaj się i żyj”

Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii ,,Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj", organizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. Akcja ma zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo - drogowych.

Akcja przy udziale Policji z Komendy Powiatowej  w Krotoszynie oraz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej, sekcja eksploatacji z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. zorganizowała w dniu 23 lipca 2010 r. akcję ulotkową na przejeździe kolejowym przy ulicy Koźmińskiej w Krotoszynie. Kierowcom, motorowerzystom oraz rowerzystom rozdawano ulotki oraz gadżety związane z „Bezpiecznym przejazdem…”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali puzle i bajeczki o „…zbuntowanych rogatkach”. Akcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, a jego droga hamowania nawet przy niewielkich prędkościach jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu. Wypadki na torach są przede wszystkim skutkiem niewłaściwego zachowania się kierujących pojazdami. Wielu można byłoby uniknąć, gdyby górę wzięła rozwaga i wyobraźnia.

{galeria}Inne/pkp2010{/galeria}