,,Bezpieczny przejazd w twoim mieście" - konkurs plastyczny - Zatrzymaj się i żyj - KPP Krotoszyn

Zatrzymaj się i żyj

,,Bezpieczny przejazd w twoim mieście" - konkurs plastyczny

 

,,Bezpieczny przejazd w twoim mieście” – konkurs plastyczny

Krotoszyńscy policjanci wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, zorganizowali dla dzieci konkurs plastyczny ,,Bezpieczny przejazd w twoim mieście”. Jego finał odbył się w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

,,Bezpieczny przejazd w twoim mieście”- to tytuł  konkursu plastycznego promującego VII edycję kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”. Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe  Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, zorganizowali konkurs plastyczny. W całą akcję włączyli się uczniowie klas II i III Zespołu Szkół  nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie wraz z opiekunami. Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie wyników, miało miejsce podczas pogadanki zorganizowanej w dniu 7 października 2011r. w murach wspomnianej szkoły. W trakcie spotkania st. sierż. Jarosław Kozupa, w formie zabawy, poprzez zadawanie pytania konkursowego, zapoznał uczniów klas 2-3 z zasadami bezpiecznego zachowania się i poruszania na  przejściach dla pieszych oraz na drodze prowadzącej do szkoły. Przedstawiciel Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. za pomocą projekcji filmu na temat kampanii, przybliżył uczniom tematykę z zakresu bezpiecznego zachowania się i poruszania na  przejazdach kolejowo-drogowych. Natomiast funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim informowali dzieci jak odpowiednio zachować się na stacji kolejowej, w pociągu oraz na szlaku kolejowym.
Zainteresowanie konkursem oraz ilość zebranych prac, zrobiły na organizatorach duże wrażenie. Laureaci otrzymali nagrody w postaci gadżetów związanych z kampanią .
,,Bezpieczny tercet z Krotoszyna” czyli zjednoczone siły Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, PKP Polskie Linie Kolejowe Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim oraz pedagogów Zespołu Szkół  nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie, wzbogaciły wiedzę uczniów na temat bezpiecznej drogi do szkoły, a także bezpiecznego poruszania się i przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Wspólnie przeprowadzony konkurs plastyczny oraz pogadanka, to dowód na to, że można i należy poprzez zabawę edukować nasze dzieci. To na nas dorosłych spoczywa obowiązek przekazania uczniom właściwych zachowań. Z tego obowiązku, wspomniany ,,Bezpieczny tercet z Krotoszyna”, wywiązał się na medal.

{galeria}Prewencja kryminalna/Bezpiecznyprzejazdwtwoimmiescie.IX.2011{/galeria}